soome

Yliopistossa opiskelevan Iinan kommentissa kiteytyy osuvasti se suuri ristiriita, joka tämän päivän liikunnan edistämiseen liittyy. Kun opiskelija pakotetaan istumaan luennoilla päivittäin tuntikausia ja samaan aikaan häntä valistetaan istumisen vaarallisuudesta, ei tuloksena ole lisääntynyt liikunta tai vähentynyt istuminen – vaan ahdistus ja tuska. Eivätkä opiskelijat ole tässä yksin: sairaille ihmisille, kuten tämän tutkielman Jukalle, saatetaan paasata liikkumattomuudesta ja heitä patistetaan liikuntaan, johon heillä ei ole toimintakykyä. Emme voi ulkopuolelta syyllistää yksilöä käyttäytymisestä, johon itseasiassa yhteiskunnalliset rakenteet ja toimintatavat tämän altistavat ja valistaa toimintaan, johon tällä tosiasiassa ei ole mahdollisuuksia – oli se sitten luentosalissa tai sairastuvalla.

eesti

Iina, kes õpib ülikoolis, võtab tabavalt kokku liikumisharrastuse edendamisega seotud suure vastuolu. Kui tudeng on sunnitud tundide kaupa iga päev tundide kaupa istuma ja samal ajal hakatakse istumisohtudest rääkima, ei ole tulemuseks suurenenud treening või istumise vähenemine - vaid ärevus ja valu. Ja õpilased ei ole siin üksi: haigeid inimesi, nagu Jukka käesolevas väitekirjas, võib liikumatus käest lükata ja treenida, milleks neil puudub võimekus. Me ei saa väljastpoolt süüdistada indiviidi käitumises, mille sotsiaalsed struktuurid ja tavad teda tegelikult paljastavad, ja valgustada teda tegevusteks, milleks tal tegelikult pole võimalust - olgu siis loengusaalis või haigetes.

Kasutustingimused

Järgige kindlasti tõlgitavate tekstide kirjalikke reegleid ja keeli. Üks olulisemaid asju, mida kasutajad Tolge.ee tõlkesüsteemi kasutamisel peaksid meeles pidama, on see, et tõlkimisel kasutatud sõnu ja tekste hoitakse andmebaasis ja jagatakse saidi sisus teistele kasutajatele. Seetõttu palume teil tõlkeprotsessi ajal sellest probleemist teadlik olla. Kui te ei soovi, et teie tõlked saidi sisus avaldataks, võtke ühendust: → "Kontakt" e-posti teel. Kui vastavad tekstid on saidi sisust eemaldatud.


Privaatsuspoliitika

Kolmandate osapoolte teenusepakkujad, sealhulgas Google, kasutavad küpsiseid reklaamide esitamiseks, mis põhinevad kasutaja eelmistel külastustel teie veebisaidil või muudel veebisaitidel. Google'i reklaamiküpsiste kasutamine võimaldab tal ja tema partneritel teie kasutajatele reklaame esitada vastavalt teie saitide ja / või muude Interneti-saitide külastusele. Kasutajad saavad isikupärastatud reklaamidest loobuda, külastades jaotist Reklaamiseaded. (Teise võimalusena saate suunata kasutajad loobuma kolmandast isikust müüja küpsiste kasutamisest isikupärastatud reklaamide jaoks, külastades veebisaiti www.aboutads.info.)